IQ HOME - komfort
Instalací IQ HOME získáte pomocníka, který se postará nejen o bezpečnost, ale i o ekonomickou regulaci vytápění, řízení závlahy na zahradě a další nezbytné činnosti pro zlepšení kvality bydlení.
IQ HOME - bezpečí
Jednou z největších deviz IQ HOME je bezesporu schopnost špičkového zabezpečení Vašeho domova. Kromě komfortu a ekonomického provozu domu tak můžete střežit sebe, své blízké, i svůj majetek.
IQ HOME - úspora
IQ HOME je pro své vlastnosti předurčený jako účinný nástroj pro řešení ekonomiky bydlení. Důvodem je možnost velmi účinné regulace topení a úspory vyplývající z možnosti analýzy dlouhodobého monitorování spotřeby všech energií.
 

IQ HOME - úspora

IQ HOME je pro své vlastnosti předurčený jako účinný nástroj pro řešení ekonomiky bydlení. Důvodem je možnost velmi účinné regulace topení, ale nezanedbatelné jsou i úspory vyplývající z možnosti analýzy dlouhodobého monitorování spotřeby všech energií. Technologie IQ HOME disponuje propracovaným systémem měření a regulace.

Topení – v závislosti na naměřených hodnotách IQ HOME velmi účinně reguluje teplotu v jednotlivých místnostech domu. Systém umožňuje provádět různá nastavení. Kromě standardních funkcí pro ruční či automatické změny teplot ve dne a noci, nebo dle časových kalendářů, systém umožňuje reagovat i na následující podněty.

• Otevření okna v místnosti v zimě způsobí, že se v dané místnosti přestane topit na nastavenou teplotu a prostor začne být temperován pouze na teplotu bránící zamrznutí vody.

• Při zastřežení domu sníží systém v domě (nebo ve vybraných místnostech) teplotu na předem nastavenou mez. Návrat teploty na původní hodnotu může být proveden například při odstřežení nebo v požadovanou hodinu dle zvoleného časového kalendáře.

Závlaha – IQ HOME se stará o vodní hospodářství domu a závlahu přilehlých pozemků. Je proto možné kontrolovat a programově řídit stav vody v jednotlivých vodních zdrojích. Z uživatelského rozhraní je rovněž možné definovat, kdy, jak dlouho a z jakých vodních zdrojů se bude provádět závlaha přilehlých pozemků. Propracovaná regulace IQ HOME umožňuje:

• Regulovat množství zálivky podle zvoleného kalendáře v závislosti na ročním období.

• Regulovat zálivku v závislosti na aktuálním počasí (blokování zálivky při dešti).

• Regulovat zálivku podle rychlosti větru (zabránění postříkání zdí či chodníků při překročení nastavené rychlosti větru).

Ovládání světel – IQ HOME umožňuje plně programovatelné ovládání světel. Světelné okruhy lze libovolně kombinovat a pro zvýšení úspory energie ovládat od různých podnětů jako například:

• Rozsvěcování a zhasínání světel ve vybrané místnosti v závislosti na pohybu osob (aktivace od pohybového detektoru).

• Rozsvícení světel v garáži a trasy odchodu z garáže po otevření vrat či v konkrétním čase, který zohledňuje stmívání a rozednívání v závisloti na ročním období.

• Zhasínání všech nebo vybraných světel po zastřežení domu nebo jeho části.

Světelné scény – Nezanedbatelná je i možnost naprogramovat světelné efekty pro simulaci přítomnosti v domě, například při pobytu na dovolené. Tímto opatřením se značně snižuje riziko vykradení domu při nepřítomnosti.

Stand by po zastřežení – IQ HOME umožňuje po zastřežení zabezpečovacího systému provést na základě naprogramování dočasné vypnutí - „usnutí“ - vybraných elektrických okruhů. Po odstřežení zabezpečovacího systému jsou opět automaticky vypnuté elektrické okruhy zprovozněny. Systém takto umožňuje značné úspory elektrické energie (pokud uživatel zapomene například zhasnout světla), ale rovněž ochránit majetek (pokud uživatel zapomene například vypnout žehličku).

Součástí IQ HOME je rovněž monitorování odběru energií (elektřina v denním i nočním tarifu, plyn, topení, studená a teplá voda). Všechny uvedené druhy odebrané energie je možné statisticky vyhodnocovat v závislosti na jejich odběru za zvolený časový interval. Z analýzy statistik je možné dělat reálné závěry pro opatření zaměřená na úspory energií.

     
 
Novinky na email
Zadejte váš email
 
Rychlý kontakt

736 504 210

alimex@alimex.cz

     
 


     
 
 
 
 
Copyright © Alimex.cz - Všechna práva vyhrazena | Design: Devize | Powered E-Works